Woman In The Lake

Lue ja kuuntele 30 päivää ilmaiseksi

Woman In The Lake

Hinta kokeilujakson jälkeen alkaen 11,99 €/kk. Lopeta tilaus milloin haluat.

Woman In The Lake

Lue ja kuuntele 30 päivää ilmaiseksi

Istuudu alas Nextory-sovelluksen kanssa ja löydä seuraava tarinasi yli sadantuhannen ääni- ja e-kirjan joukosta.

Hinta kokeilujakson jälkeen alkaen 11,99 €/kk. Lopeta tilaus milloin haluat.





Woman In The Lake

3,2 5 arvostelua
9 h 34 min
For fans of Kate Morton and Tracy Rees comes a captivating novel about two women, separated by centuries, whose fates are bound together by one haunting secret.

***

‘A fascinating tale with intriguing twists.’ Barbara Erskine
‘I was hooked from the first pages.’ Gill Paul
‘Atmospheric and compelling’ Sarah Morgan
‘You just can’t put it down. Brilliant!’ Katie Fforde

***

‘I see it all again: the silver moon swimming beneath the water and the golden gown billowing out about her…’

1765:Lady Isabella Gerard asks her maid to take her new golden gown and destroy it. Its shimmering beauty has been tainted by the actions of her husband the night before.

Three months later:Lord Eustace Gerard stands beside the lake looking down at the woman in the golden gown. As the body slowly rolls over to reveal her face, it’s clear this is not his intended victim…

1996:Fenella Brightwell steals a stunning gown from a stately home. Twenty years later and reeling from the end of an abusive marriage, she wonders if it has cursed her all this time. Now she’s determined to discover the history behind the beautiful golden dress…

***

The Woman in the Golden DressAlso published in ebook as
.

Woman In The Lake on saatavilla äänikirjana.

  • Äänikirja

    Julkaistu : 2019-03-07

    Kieli: Englanti

    Kustantamo Äänikirja: HQ

    ISBN Äänikirja: 9780263930900

Näytä lisää

Mitä mieltä muut ovat Nextorysta

Mukava pystyä kuuntelemaan hyvää kirjaa, kun istun autossa, lentokoneessa tai junassa.

AnitaAnita

Helppo lukea ja mahdollisuus asettaa taustaväri ja fonttikoko on hyvä.

PeterPeter

Nopea ja ystävällinen asiakaspalvelu, hyvä valikoima ja helppo käyttöliittymä. Sovelluksen jatkuva kehittäminen.

AnnaAnna
img

Sadattuhannet tarinat odottavat

Lue ja kuuntele niin paljon kuin haluat. Halutessasi voit milloin tahansa vaihtaa tilaustasi tai lopettaa sen.

image

Viihdy kirjojen kanssa paremmin kuin koskaan

Yli 11 000 lukijaa on antanut Nextorylle arvosanaksi viisi tähteä App Storessa ja Google Play -kaupassa.

image

Haasta itsesi lukemaan

Aseta itsellesi lukutavoitteita ja seuraa ikiomia kirjatilastojasi Kirjahaaste- ja Lukupäiväkirja-toimintojen avulla.

visa
amex
master