Under the Midnight Sun: A Novel

Lue ja kuuntele 30 päivää ilmaiseksi

Under the Midnight Sun: A Novel

Hinta kokeilujakson jälkeen alkaen 9,99 €/kk. Lopeta tilaus milloin haluat.

Under the Midnight Sun: A Novel

Lue ja kuuntele 30 päivää ilmaiseksi

Istuudu alas Nextory-sovelluksen kanssa ja löydä seuraava tarinasi yli sadantuhannen ääni- ja e-kirjan joukosta.

Hinta kokeilujakson jälkeen alkaen 9,99 €/kk. Lopeta tilaus milloin haluat.





Under the Midnight Sun: A Novel

19 h 23 min
From the acclaimed internationally bestselling author Keigo Higashino (The Devotion of Suspect X) comes a sweeping novel in the tradition of Les Miserables and Crime and Punishment. This is the compelling story of a brutal crime and the two teenagers-Ryo, the son of the murdered man, and Yukiho, the daughter of the main suspect-whose lives remain inextricably linked over the twenty-year search for the truth behind the crime.

In Osaka in 1973, the body of a murdered man is found in an abandoned building. Investigating the crime, Detective Sasagaki is unable to find the killer. Over the next twenty years, through the lens of a succession of characters, Higashino tells the story of two teens, Ryo and Yukiho, whose lives are most affected by the crime, and the obsessed detective, Sasagaki, who continues to investigate the murder, looking for the elusive truth.

Under the Midnight Sun is a complex, psychological novel about crime and its after-effects by one of the most read and most accomplished contemporary mystery authors. A twisting, compelling work that will astonish and delight fans both old and new alike.

Under the Midnight Sun: A Novel on saatavilla äänikirjana.

  • Äänikirja

    Julkaistu : 2019-08-27

    Kieli: Englanti

    Kustantamo Äänikirja: Tantor Audio

    ISBN Äänikirja: 9781400170067

Näytä lisää

Mitä mieltä muut ovat Nextorysta

Mukava pystyä kuuntelemaan hyvää kirjaa, kun istun autossa, lentokoneessa tai junassa.

AnitaAnita

Helppo lukea ja mahdollisuus asettaa taustaväri ja fonttikoko on hyvä.

PeterPeter

Nopea ja ystävällinen asiakaspalvelu, hyvä valikoima ja helppo käyttöliittymä. Sovelluksen jatkuva kehittäminen.

AnnaAnna
img

Sadattuhannet tarinat odottavat

Lue ja kuuntele niin paljon kuin haluat. Halutessasi voit milloin tahansa vaihtaa tilaustasi tai lopettaa sen.

image

Viihdy kirjojen kanssa paremmin kuin koskaan

Yli 11 000 lukijaa on antanut Nextorylle arvosanaksi viisi tähteä App Storessa ja Google Play -kaupassa.

image

Haasta itsesi lukemaan

Aseta itsellesi lukutavoitteita ja seuraa ikiomia kirjatilastojasi Kirjahaaste- ja Lukupäiväkirja-toimintojen avulla.