The Lavender Ladies Detective Agency: Death in Sunset Grove

Lue ja kuuntele 30 päivää ilmaiseksi

The Lavender Ladies Detective Agency: Death in Sunset Grove

Hinta kokeilujakson jälkeen alkaen 11,99 €/kk. Lopeta tilaus milloin haluat.

The Lavender Ladies Detective Agency: Death in Sunset Grove

Lue ja kuuntele 30 päivää ilmaiseksi

Istuudu alas Nextory-sovelluksen kanssa ja löydä seuraava tarinasi yli sadantuhannen ääni- ja e-kirjan joukosta.

Hinta kokeilujakson jälkeen alkaen 11,99 €/kk. Lopeta tilaus milloin haluat.





The Lavender Ladies Detective Agency: Death in Sunset Grove

A rip-roaring, cosy crime novel, perfect for fans of Richard Osman’s The Thursday Murder Club and M. C. Beaton’s Agatha Raisin series.

Good detectives come in all manner of guises . . .

Meet Siiri and Irma, best friends and the queen bees of Sunset Grove, a retirement community for those still young at heart. With a combined age of nearly 180, Siiri and Irma are still just as inquisitive and witty as when they first met decades ago.

But when their comfortable world is upturned by a suspicious death at Sunset Grove, Siiri and Irma are shocked into doing something about it. Determined to find out exactly what happened and why, they begin their own private investigations and form The Lavender Ladies Detective Agency.

The trouble is, beneath Sunset Grove's calm facade, there is more going on than meets the eye, and Siiri and Irma soon discover far more than they bargained for . . .

Death in Sunset Grove by Minna Lindgren is full of wit and warmth, continue the mystery series with Escape from Sunset Grove.

The Lavender Ladies Detective Agency: Death in Sunset Grove on saatavilla äänikirjana.

  • Äänikirja

    Julkaistu : 2016-06-16

    Kääntäjä: Lola Rogers

    Kieli: Englanti

    Kustantamo Äänikirja: Macmillan Digital Audio

    ISBN Äänikirja: 9781509818150

Näytä lisää

Mitä mieltä muut ovat Nextorysta

Mukava pystyä kuuntelemaan hyvää kirjaa, kun istun autossa, lentokoneessa tai junassa.

AnitaAnita

Helppo lukea ja mahdollisuus asettaa taustaväri ja fonttikoko on hyvä.

PeterPeter

Nopea ja ystävällinen asiakaspalvelu, hyvä valikoima ja helppo käyttöliittymä. Sovelluksen jatkuva kehittäminen.

AnnaAnna
img

Sadattuhannet tarinat odottavat

Lue ja kuuntele niin paljon kuin haluat. Halutessasi voit milloin tahansa vaihtaa tilaustasi tai lopettaa sen.

image

Viihdy kirjojen kanssa paremmin kuin koskaan

Yli 11 000 lukijaa on antanut Nextorylle arvosanaksi viisi tähteä App Storessa ja Google Play -kaupassa.

image

Haasta itsesi lukemaan

Aseta itsellesi lukutavoitteita ja seuraa ikiomia kirjatilastojasi Kirjahaaste- ja Lukupäiväkirja-toimintojen avulla.

Lisää kirjoja sarjasta Lavender Ladies Detective Agency

visa
amex
master