Hunting Evil

Lue ja kuuntele 14 päivää ilmaiseksi

Hunting Evil

Hinta kokeilujakson jälkeen alkaen 11,99 €/kk. Lopeta tilaus milloin haluat.

Hunting Evil

Lue ja kuuntele 14 päivää ilmaiseksi

Istuudu alas Nextory-sovelluksen kanssa ja löydä seuraava tarinasi yli sadantuhannen ääni- ja e-kirjan joukosta.

Hinta kokeilujakson jälkeen alkaen 11,99 €/kk. Lopeta tilaus milloin haluat.





Hunting Evil

4,5 62 arvostelua
11 h 43 min
The compulsive new novel from the author of the Sunday Times Number One bestseller The Caller and Gallery of the Dead, perfect for fans of MINDHUNTER and MY FAVOURITE MURDER

Every story has a beginning...

They met for the first time in college. Two of the brightest minds ever to graduate from the prestigious Stanford University. They met again in Quantico, Virginia. Robert Hunter has become the head of the LAPD’s Ultra Violent Crimes Unit. Lucien Folter has become the most prolific and dangerous serial killer in FBI history.

The FBI caught Lucien. He's been in prison for years. But Lucien has just escaped. And he’s angry. He's going to make the person who put him away suffer.

That person ... is Robert Hunter.

And every story must come to an end...

* * * Praise for Chris Carter * * *

'Carter has a background in criminal psychology and the killers at the centre of his novels are all the more terrifying for it' Mail on Sunday, chosen for 'If You Only Pack One'

'Carter is one of those authors who makes writing look effortless ... I couldn't put it down' Crime Squad
'An insanely good crime series. Extraordinarily well written, high quality and high drama all the way' Liz Loves Books

'An intriguing and scary thriller' Better Reading
'A gripping feast of thrills' Shots
'A gripping psychological thriller' Breakaway
'This is a chilling, compulsive portrait of a psychopath, and proves that Carter is now in the Jeffery Deaver class' Daily Mail

'Punchy and fast paced' Sunday Mirror

Hunting Evil on saatavilla ääni- ja e-kirjana.

  • Äänikirja

    Julkaistu : 2019-05-02

    Kieli: Englanti

    Kustantamo Äänikirja: Simon & Schuster Audio UK

    ISBN Äänikirja: 9781471179563

  • E-kirja

    Julkaistu : 2020-09-19

    Kieli: Englanti

    Kustantamo E-kirja: Simon & Schuster UK

    ISBN E-kirja: 9781471179549

Näytä lisää

Mitä mieltä muut ovat Nextorysta

Mukava pystyä kuuntelemaan hyvää kirjaa, kun istun autossa, lentokoneessa tai junassa.

AnitaAnita

Helppo lukea ja mahdollisuus asettaa taustaväri ja fonttikoko on hyvä.

PeterPeter

Nopea ja ystävällinen asiakaspalvelu, hyvä valikoima ja helppo käyttöliittymä. Sovelluksen jatkuva kehittäminen.

AnnaAnna
img

Sadattuhannet tarinat odottavat

Lue ja kuuntele niin paljon kuin haluat. Halutessasi voit milloin tahansa vaihtaa tilaustasi tai lopettaa sen.

image

Viihdy kirjojen kanssa paremmin kuin koskaan

Yli 11 000 lukijaa on antanut Nextorylle arvosanaksi viisi tähteä App Storessa ja Google Play -kaupassa.

image

Haasta itsesi lukemaan

Aseta itsellesi lukutavoitteita ja seuraa ikiomia kirjatilastojasi Kirjahaaste- ja Lukupäiväkirja-toimintojen avulla.

visa
amex
master