House Of Shadows

Lue ja kuuntele 30 päivää ilmaiseksi

House Of Shadows

Hinta kokeilujakson jälkeen alkaen 11,99 €/kk. Lopeta tilaus milloin haluat.

House Of Shadows

Lue ja kuuntele 30 päivää ilmaiseksi

Istuudu alas Nextory-sovelluksen kanssa ja löydä seuraava tarinasi yli sadantuhannen ääni- ja e-kirjan joukosta.

Hinta kokeilujakson jälkeen alkaen 11,99 €/kk. Lopeta tilaus milloin haluat.





House Of Shadows

3,7 7 arvostelua
12 h 22 min
For fans of Barbara Erskine and Kate Morton comes an unforgettable novel about three women and the power one lie can have over history.

London, 1662:

There was something the Winter Queen needed to tell him. She fought for the strength to speak.‘The crystal mirror is a danger. It must be destroyed – ‘He replied instantly. ‘It will’.

Ashdown, Oxfordshire, present day:Ben Ansell is researching his family tree when he disappears. As his sister Holly begins a desperate search, she finds herself inexplicably drawn to an ornate antique mirror and to the diary of Lavinia, a 19th century courtesan who was living at Ashdown House when it burned to the ground over 200 years ago.

Intrigued, and determined to find out more about the tragedy at Ashdown, Holly’s only hope is that uncovering the truth about the past will lead her to Ben.

*************************************************************

Readers love Nicola Cornick:

‘Alluring and hypnotising… I was hooked from page one.’

‘A haunting and mesmerising story.’

‘Atmospheric and filled with tension and danger.’

‘Full of dark twists and spooky turns. Brilliantly written, unguessable and page-turning.’

‘Spellbinding, with a narrative that left me bewitched. Not to be missed!’

‘A fabulous read. I was completely enthralled, and kept guessing throughout.’

House Of Shadows on saatavilla äänikirjana.

  • Äänikirja

    Julkaistu : 2019-01-01

    Kieli: Englanti

    Kustantamo Äänikirja: HQ

    ISBN Äänikirja: 9780263276206

Näytä lisää

Mitä mieltä muut ovat Nextorysta

Mukava pystyä kuuntelemaan hyvää kirjaa, kun istun autossa, lentokoneessa tai junassa.

AnitaAnita

Helppo lukea ja mahdollisuus asettaa taustaväri ja fonttikoko on hyvä.

PeterPeter

Nopea ja ystävällinen asiakaspalvelu, hyvä valikoima ja helppo käyttöliittymä. Sovelluksen jatkuva kehittäminen.

AnnaAnna
img

Sadattuhannet tarinat odottavat

Lue ja kuuntele niin paljon kuin haluat. Halutessasi voit milloin tahansa vaihtaa tilaustasi tai lopettaa sen.

image

Viihdy kirjojen kanssa paremmin kuin koskaan

Yli 11 000 lukijaa on antanut Nextorylle arvosanaksi viisi tähteä App Storessa ja Google Play -kaupassa.

image

Haasta itsesi lukemaan

Aseta itsellesi lukutavoitteita ja seuraa ikiomia kirjatilastojasi Kirjahaaste- ja Lukupäiväkirja-toimintojen avulla.

visa
amex
master